Tantrická masáž lingamu - liečenie problémov s erekciou

31.07.2023

Muž s problémami s erekciou si neverí. On vie, že už to nie je ako predtým a možno si myslí, že už to nikdy ani nebude lepšie.  


Veľa mužov sa práve z tohto dôvodu začne vyhýbať akýmkoľvek sexuálnym aktivitám a to aj takým, ku ktorým penis v erekcii vôbec nepotrebuje. Problém potom nie je ani tak v nedostatočnej erekcii, ale v psychickom strese a obavách zo strápnenia, zo zlyhania. Než by sa do takejto situácie dostal, radšej sa jej vyhne. Pokiaľ muž žije v manželstve alebo vo fungujúcom partnerskom vzťahu, dá sa to prekonať rozumným prístupom chápajúcej manželky. Problémy s erekciou nie sú otázkou prestíže, ale sú regulérnou chorobou, ktorá môže postihnúť naozaj každého muža.

Najdôležitejšie je NEVZDAŤ TO a nepripustiť aby sa muž intímnostiam začal cielene vyhýbať. Spočiatku žena chápe, že muž má problémy s erekciou, ale keď sa jej začne cielene vyhýbať a stráni sa akýmkoľvek intímnym prejavom náklonnosť, máloktorá to vydrží. Narušenie intímneho vzťahu potom môže byť príčinou vzťahových problémov, ktoré sa potom môžu prehlbovať úplne bez súvislosti s prvotnými problémami s erekciou muža.

Keď už nemá muž dostatočnú erekciu na súlož, nie je to dôvod na to, aby svoju ženu nemohol uspokojiť inými spôsobmi, napríklad orálnym sexom.

Tantrická masáž a erektilná dysfunkcia

Tantrická masáž je predovšetkým o pocitoch a vzrušení. Väčšina mužov si myslí, že najdôležitejšie je fyzické vzrušenie, teda vzrušenie ktoré súvisí s erekciou penisu. Lenže to je pravda len sčasti. Rovnaký význam má aj vzrušenie psychickej a predovšetkým intimita vzťahu muža a ženy. A na také vzrušenie a intimitu je erektívna dysfunkcia krátka...

Vo fungujúcom vzťahu, keď muž aj napriek svojim ťažkostiam sa žene pravidelne venuje, nedochádza k fyzickému odcudzeniu a teda nedochádza ani k strate vzájomnej dôvery medzi partnermi. V takomto vzťahu potom nebýva problém nájsť riešenie, ktoré bude prijateľné pre oboch. Asi najrozumnejším riešením je vzájomná kontakt udržať pravidelným, ideálne každodenným maznaním. Pre sexuálne uspokojenie je potom vhodné určité plánovanie aj spontánne prejavy fyzickej náklonnosti. Osvedčilo sa vyčleniť jeden deň pre ženu a jeden deň pre mužov a ktorýkoľvek deň pre okamihy, KEDY BY TO IŠLO...

Základom je venovať sa žene

Mnoho mužov s problémami s erekciou si myslí, že na tom sú "zle" hlavne oni. Pokiaľ začnú odbývať svoju ženu, potom na tom naozaj zle sú. Ženy túžia predovšetkým po náklonnosti, nehe, obdive a dotykových pocitoch blízkosti. Pokiaľ im tieto pocity muž dokáže poskytnú, to ostatné bez problémov zvládne aj bez súlože... Základom milovania je predsa maznanie, Necking a Petting a milostná predohra - techniky na navodenie sexuálneho vzrušenia. Nič potom nebráni tomu, aby muž ženu uspokojil nepenetračnými technikami alebo penetračnými technikami pomocou prstov alebo erotických pomôcok. To, že pri tom nebude jeho penis v erekcii, je naozaj bezvýznamné. Len by som pripomenul, že väčšina žien má orálny sex radšej ako súlož.

Pre mužov je ideálna tantrická masáž penisu

Každá tantrická masáž má svoje rituály a nič nebráni tomu, aby nimi začínala aj tantrická masáž lingamu. Nebudem popisovať masážne techniky, ktoré sa pri tejto masáži používajú. Ich znalosť považujem za absolútnu nutnosť. Pri masáži muža s problémami s erekciou však pôjde o viac, než len o techniky masáže.

Začínajte veľmi pomaly a rozhodne sa neponáhľajte. Vôbec neriešte to, že muž na dotyky a masážne techniky nereaguje. Používajte teplý olej a nešetrite ním. Vykonávajte techniky tak, ako sú odporúčané a žiadnu nevynechajte. Muž sa spočiatku bude upínať na to, či jeho penis nejako pozitívne reaguje, je to prirodzené. Upokojte ho, že je vám masáž veľmi príjemná a že z nej máte radosť. Postupne muž prestane riešiť, či je jeho penis v erekcii alebo nie je a uvoľní sa. Keď sa dokáže zbaviť svojich predstáv o erekcii, väčšinou sa ponorí do pocitov, ktoré sa dostavia, či erekciu má, alebo nemá.

Úvodnú časť masáže robte bez stiahnutia predkožky. Až po chvíli predkožku stiahnite a do masážnych techník zahrňte aj žaluď penisu. Všeobecne pri masáž platí, že pri napnutí a stiahnutí predkožky lingamu k jeho koreňu, sa lingam stáva veľmi citlivým na podnety po celej svojej dĺžke. Najcitlivejší je samozrejme žaluď a prsteň (frenulárna zóna), ktorá je tesne pod ním...

Nesnažte sa venovať ktorejkoľvek časti penisu viac, než vyžaduje masážna technika. Striedaním techník dochádza k zmenám dráždenia penisu a tým aj k vytváraniu ďalších podnetov vzrušenia. Každý muž na tieto podnety reaguje inak a tým, že sa postupne striedajú, je vysoká pravdepodobnosť, že na niektoré bude muž s erektilnou dysfunkciou reagovať. Veľa pritom záleží na stupni závažnosti ED podľa subjektívneho vnímania, prevažná väčšina mužov však vníma minimálne príjemné pocity.

Hlavne sa neponáhľajte a nesnažte sa začať akékoľvek techniky, ktoré by prirodzená tom energiou narušili. Muž sa v tejto masáže, kedy vníma uvoľnenie a radosť z toho, že sa u žena tak nádherne venuje, prestáva myslieť na erekciu aj to, či ho dovedie k ejakulácii. Prestáva to pre neho byť priorita a sústredí sa predovšetkým na to, čo prežíva.

Vzhľadom na to, že tantrická masáž je iná ako masáž erotická, ide o rozprúdenie sexuálnej energie a tá nepotrebuje, aby muž mal dokonalú erekciu. Pre mužov s erektilnou dysfunkciou je najvýznamnejšie to, že sa ho žena nestráni a že aj napriek jeho problémom sa mu venuje. Neha, veľa lásky a pozornosti môže prekonať problémy v sexe. Muž vníma, že ho žena nezatratila vo chvíli, keď prišiel o to, na čo je každý muž taký hrdý, ale čo ho robí zároveň veľmi zraniteľným. Sila ženskej sexuálnej energie potom dokáže priam zázraky...

Dotyky a techniky masáže sa dajú vykonávať aj na penise, ktorý má len slabú erekciu, ale pritom sú pre mužov pocitovo veľmi intenzívne. Žena si so slabou erekciou dokáže poradiť. Penis môže pridržať tak, že nedokonalú erekciu vylepší alebo aj niekedy nahradí.

Pokiaľ žena stiahne predkožku penisu k jeho koreňu a vypne ju, penis sa dostane do stavu, ktorý sa podobá erekcii. Muž to určite zaznamená a to posilní jeho sebavedomie aj príjemné pocity. Ďalšie techniky masáže potom vníma, ako by penis bol v erekcii a ten sa do nej skutočne postupne dostáva. Možno nebude úplne dokonalá, ale subjektívny pocit aj to, čo vníma žena sa tomu blíži.

Každá ďalšia technika zameraná na dráždenie žaluďa a frenulárnej zóny napomáha ďalšiemu vzrušeniu. V priebehu masáže sa lingam na podnety stáva citlivejší a reaguje narastajúcou erekciou. Väčšinou sa reakcia spevňuje a zase znižuje, v každom prípade sa však drží na nejakej úrovni okolo ktorej kolíše...

Pokiaľ žena začne vnímať, že muž začína byť unavený alebo že začína mať problémy s udržaním pozornosti, môže sa pokúsiť dosiahnuť jeho vyvrcholenie. Rozhodne sa nesnažte masáž zbytočne predlžovať. Muži s problémami s erekciou ju nedokážu udržať tak dlho, ako zdraví a hlavne mladí muži. Nejde o to, aby masáž bola dlhá, ale aby ju muž príjemne prežíval. Preto je správne načasovanie záveru masáže veľmi prospešné. Na navodenie vyvrcholenia sa používajú techniky, ktoré sú intenzívnejšie a vedú k vyvrcholeniu. Keď sa TO podarí, nesnažte sa ďalej pokračovať v intenzívnej stimulácii penisov. Vzrušenie pomerne rýchlo odznie a penis sa stáva precitliveným na dotyk.

Pokiaľ časom zistíte, že ani intenzívnymi technikami sa vyvrcholenie dosiahnuť nedarí, nesnažte sa o to "za každú cenu". Pre mužov bude oveľa príjemnejšie, keď jemnými technikami masáž zakončíte a muž si uchová pocity, ktoré ste mu cez dotyky poskytli. Pocit, že TO nakoniec aj napriek všetkej snahe nešlo je pre mužov nepríjemný a každý muž radšej prijme upokojenie, než pocit "uščudlenia do bezvedomia"...

Masáž zakončite záverečným rituálom tantrických masáží a spoločným upokojením. Každou ďalšou masážou bude žena skúsenejšia, muž bude pokojnejší a všetko bude prežívať oveľa hlbšie.