Vedomé a liečivé BDS(M)

Pozývame Vás prežiť celostnú zmyselnú tantra masáž s prvkami BDS(M) . Masáž v ktorej si môžete preskúmať svoje tiene a uvoľniť v sebe obrovský zdroj životnej energie. Potlačovaním svojich  tieňov dusíme v sebe živosť a mohutný zdroj sily. Prostredníctvom masáže vás terapeutka/masérka  vedie, ako s týmito tieňmi narábať a postupne sa uvoľňovať   do slastných pocitov, do vzrušenia až k extáze.

Masáž zahŕňa:

  • vedomé BDS(M) ako súčasť Tantrického rituálu
  • špeciálny úvodný rituál s prvkami BDS(M)
  • keď sa dotyk stáva výzvou
  • odovzdanie sa cez zviazané oči
  • dotyk cez dutky, bičíky a plácačky 
  • uvoľnenie potlačenej energie
  • nájdenie  hranice
  • transformácia bolesti v potešenie
  • aftercaring - starostlivosť  po BDS(M) kde sa zameriavame na emócie, ktoré po ňom vznikajú , namiesto toho, aby sme sa im vyhýbali


Cena:

180€/1,5 hod

250€/2 hod

290€/2,5 hod 

Vedomé a liečívé BDSM 

s terapeutkou/masérkou Ellou:


Okolo BDSM je tak, ako aj okolo tantrických masáží veľa kontroverzných názorov. 

Pre mňa osobne to bola dlho šedá zóna. Nedotknutá, nepreskumaná, ku ktorej som mala skôr odpor. Až postupné otváranie, že to môže byť aj úplne inak ma viedlo k slobode v tejto oblasti a k tomu, že som začala s prvkami BDS(M) pracovať a zapájať ich ako vo svojom osobnom živote, tak aj pri masážach.

"Môže byť vôbec BDSM súčasťou tantrického rituálu?" počujem občas od svojich klientov. "Áno, môže," odpovedám. Poďme sa na to pozrieť trochu viac do hĺbky. Čo to BDSM vlastne je?

Názov BDSM je nešťastný a dodnes s ním nie som stotožnená. Pochádza zo slov Bondage (zväzovanie), Dominancia, Submisivita a Sadizmus (potešenie z trýznenia druhého) a Masochizmus (erotická fascinácia agresivitou smerovanou proti jeho osobe - ponižovanie a pod.). 

S týmto názvom nie som moc stotožnená, pretože pre mňa do tantrickej praxe vôbec nepatria posledné dve slová a techniky spadajúce do tvrdého BDSM. Preto M zo svojho slovníka niekedy vypúšťam. To, o čo sa snažím opierať, keď vytváram priestor pre dávanie alebo som v prijímaní, nazvime to vedomého BDSM je hranica, na ktorej sa takýto dotyk stáva výzvou a je zvládnuteľný. Môže to byť viac energický, živý, ohnivý dotyk cez dutky, bičíky a plácačky, rôzne iné predmety, pocit prevahy, odovzdanie sa cez zviazané oči alebo telo. Kontakt s týmito prvkami môže byť pre Vás silným zážitok. 

Skrz prvky BDSM sa uvoľňuje potlačená energia z tela von a preto masáž môže byť veľmi energizujúca. V Tantre sa prvky BDSM používajú takisto liečivým spôsobom. Takýto dotyk má potenciál rozprúdiť energiu v našom tele, oživiť ho, vieme pri ňom úplne vypnúť myseľ, odovzdať sa a ponoriť sa do čírej prítomnosti. Nejde o nezmyselné spôsobovanie bolesti, ale o to, aby sme našli hranicu, ktorá nám je príjemná a zároveň je tak trochu výzvou. A niekde na tejto priamke, ktorú spoločne určíme sa začneme hýbať. Je veľmi dôležité, aby mal takýto dotyk určené hranice - kde na tele k nemu môže prísť a kde pre nás už nie je vítaní a taktiež aftercaring, teda starostlivosť, ktorá po ňom príde. Každý ohnivý dotyk prináša príležitosť rozviesť rozprúdenú energiu po tele. To je dôležité a na to by sa nemalo v BDSM masážach zabúdať. Lebo inak ostaneme iba pri dotyku, v ktorom nevidíme hlbší zmysel. 

Prajem Vám, aby ste pri skúmaní týchto foriem dotyku našli toho správneho človeka, ktorý vás vie previesť touto skúsenosťou s patričnou láskavosťou. 

                                                                      Ella

rezervácia termínu: +421904507988 alebo na: info.tantra.tara@gmail.com