Energetické centrá - Čakry

19.11.2023

Čo vám prinesie nabitie jednotlivých čakier?

Každá z čakier má inú funkciu – ich stimulácia a energizácia dokáže navrátiť do vášho organizmu rovnováhu a podstatným spôsobom zlepšiť jeho funkciu. Týchto sedem čakier nielen sústreďuje, uchováva a rozvádza životnú silu prostredníctvom energetických kanálov alebo meridiánov, ale tiež predstavuje rôzne funkcie našej bytosti.


Koreňová čakra Muladhára

Koreňová čakra je tiež známa ako základná čakra a nachádza sa pri základni chrbtice. Vďaka jej odblokovaniu a nabitiu energií sa budete cítiť bezpečne, pokojne a šťastne.

Sakrálna čakra Svádhišthána

Sakrálna čakra sa nachádza priamo pod pupkom a je centrom radosti, potešenia a nesebeckosti. Životná energia, prúdiaca cez sakrálnu čakru vytvára šťastné pocity, zvyšuje optimizmus a posilňuje sexualitu. Pomáha pri zlepšovaní vzťahov s ľuďmi vo vašom okolí.

Solárna čakra Manipura

Solárna čakra sa nachádza v oblasti solar plexus, približne v miestach, kde je váš žalúdok. Ide o centrum fyzickej sily. Pokiaľ je solárna čakra nabitá energiou, budete sa cítiť fyzicky aj psychicky silní a bude sa vám dariť všetko, na čo siahnete.

Srdcová čakra Anáhata

Srdcová čakra Anáhata sídli uprostred hrudníka a pokiaľ je energizovaná, dáva schopnosť milovať druhých aj seba samých. Táto čakra posilňuje pocity lásky, súcitu a empatie, prináša pokoj a pocit šťastia.

Krčná čakra Višuddha

Krčná čakra sa nachádza v oblasti hrdla a pomáha zlepšovať vaše komunikačné schopnosti. Pomôže vám lepšie vyjadriť vaše myšlienky, ale vylepší aj schopnosť počúvať ostatných. Jej aktiváciou zlepšíte svoju schopnosť komunikovať a presadiť svoj názor.

Čakra tretieho oka - Adžňa

Táto čakra sa nachádza medzi obočím na čele. Dokáže zvýšiť našu jasnozrivosť a empatiu. Akonáhle ju naplníte energiou, pomôže vám zlepšiť vaše sústredenie, pozitívne myslieť a získať plnú kontrolu nad vašim životom.

Korunná čakra Sahasrára

Táto čakra sa nachádza na vrchole hlavy. Pokiaľ jej dodáte dostatok energie, má schopnosť prepojiť vašu myseľ a telo s božstvom pomocou duchovného spojenia.