Techniky oddeľovania orgazmu pri predčasnej ejakulácii

16.11.2023

Príjemné chvíle strávené s partnerkou si chceme všetci užiť na maximum. Pokiaľ by to bolo možné, najlepšie, aby nikdy neskončili. Spoločné objatia, nežné dotyky, jemné bozky. To všetko dotvára takmer magickú chvíľu, ktorej sa nedokážeme nabažiť. Keď všetko nakoniec skončí erotickými hrami, je to dokonalá čerešnička na dokonalej torte.

Lenže v tom sa do tejto chvíle dostane niečo, čo celú situáciu pokazí. Predčasná ejakulácia. Je to niečo, s čím sa počas svojho života stretne aspoň raz každý muž.


ČO JE EJAKULÁCIA?

Ejakulácia je úplne prirodzený proces, počas ktorého sú spermie vystrekované pohlavným údom. Každý muž tento stav veľmi dobre pozná. K ejakulácii dochádza stimuláciou penisu napríklad pri pohlavnom styku, pri orálnom sexe alebo masturbácii.

Ejakulácia je úplne prirodzená a je vlastná všetkým mužom na našej planéte. Ejakulujú aj ľudia, aj veľké množstvo zvierat. Nie je to nič, čo by vás malo znepokojovať alebo znervózňovať. K zdravému sexuálnemu životu skrátka ejakulácia patrí. Priemerný muž ejakuluje zhruba 7 500-krát za život.

Počas ejakulácie sú teda, ako sme uviedli vyššie, vystrekované spermie pohlavným údom. Táto tekutina, ktorá je vystrekovaná pri ejakulácii, sa nazýva ejakulát.

Ejakulácia je spojená s vyvrcholením, teda orgazmom, ktorý je pre muža veľmi intenzívny. Muž počas nej zažíva stavy blaženosti a slasti. Pokiaľ sa vám naviac podarí vyvrcholiť v rovnaký okamih s vašou partnerkou, je to asi to najlepšie, čo vás môže počas sexu stretnúť.

ČO JE PREDČASNÁ EJAKULÁCIA?

Avšak môže sa stať, že počas sexu či akejkoľvek intímnej aktivity vyvrcholíte, teda ejakulujete veľmi rýchlo. Väčšinou je to tak rýchlo, že to vašej partnerke nebude stačiť. V takom prípade potom hovoríme o predčasnej ejakulácii.

Predčasná ejakulácia je stav, kedy dôjdete k orgazmu a závore k samotnej ejakulácii vo veľmi rýchlom čase. Nehovoríme tu o minútach, ale o niekoľkých sekundách, uvádza sa 15 sekúnd, kedy vyvrcholíte a zároveň aj ejakulujete.

Bežne je predčasná ejakulácia prisudzovaná mladým neskúseným mužom, ktorí so sexuálnym životom len začínajú, ale nie je to úplne pravda. Predčasná ejakulácia sa týka aj mladých, aj zrelých skúsených mužov, ktorí už majú množstvo sexuálnych skúseností.

Stretnúť môže všetkých bez ohľadu na vek, postavenie, vzdelanie alebo finančné zázemie. V niektorých prieskumoch bolo dokonca zistené, že s predčasnou ejakuláciou počas svojho života sa môže stretnúť aspoň raz v živote každý muž a pravidelne sa s týmto javom stretáva každý tretí muž. 


PREDČASNÁ EJAKULÁCIA OČAMI ODBORNÍKOV

Predčasná ejakulácia ale rozhodne nie je choroba alebo nejaký závažný zdravotný problém. K sexualite to skrátka patrí. Pozrime sa na tento stav z pohľadu histórie a evolúcie.

Aby ľudstvo či akýkoľvek živočíšny druh prežil, bolo nutné sa rýchlo rozmnožovať. Pokiaľ sa pozriete do zvieracej ríše, zistíte, že vo väčšine prípadov netrvá sex viac než niekoľko minút. A rovnako tomu bolo historicky aj u ľudí

Známy sexuológ, klinický psychológ a psychoterapeut prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. pre magazín Moje Zdraví hovorí:
"De facto sme všetci potomkovia predčasných ejakulácií v dávnych dobách sa pohlavný akt musel odohrať veľmi rýchlo, aby aktéri medzitým neboli zožraní hladnou divou zverou. Takže kto to stihol, predal genetickú informáciu ďalej a tú dnes nosíme aj my…"

A s pribúdajúcim časom sa zo vzrastajúcej životnej úrovne stal sex zábavou. Na svete sú naviac len tri zvieracie druhy, ktoré prevádzkujú sex pre zábavu – opice, delfíny a ľudia. A preto chceme, aby sex trval čo najdlhšie.

Ale to by z evolučného hľadiska nebolo pre ľudstvo prínosné. Preto sa niekedy môže stať, že muž vyvrcholí veľmi rýchlo, ale určite to neznamená, že by ste okamžite mali bežať za lekárom a začať to riešiť.

MUDr. Veronika Horáková z Kliniky pracovního lékařství a cestovní medicíny FNKV tvrdí:
"Pojem predčasná ejakulácia zahŕňa širokú škálu krátkeho trvania pohlavných stykov, ktorú nie je možné bez výhrad chápať ako sexuálnu dysfunkciu. Nepochybným defektom sexuálnej fyziológie je unáhlená ejakulácia. Pri tomto stave dochádza k výronu semena niekedy už pred imisiou (ejaculatio ante portas), inokedy pri zavádzaní pohlavného údu do pošvy alebo po niekoľkých kopulačných pohyboch.
Predčasná ejakulácia je definovaná ako "neschopnosť dostatočne oddialiť ejakuláciu, aby mohlo dôjsť k uspokojeniu z pohlavného styku". K ejakulácii dochádza pred alebo do 15 sekúnd po začiatku súlože."

PREDČASNÁ EJAKULÁCIA ALEBO LEN RÝCHLE VYVRCHOLENIE?

Sexuológ prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. hovorí:
"Jeden z problémov nastáva, pokiaľ muž ejakuluje ešte pred vsunutím penisu do pošvy. Poeticky sa hovorí, že dochádza k vyvrcholeniu pred bránami… Avšak predčasná ejakulácia sa odohráva predovšetkým počas súlože, kedy muž dochádza k orgazmu príliš skoro, teda oveľa skôr, ako by chcel on aj jeho partnerka."

Väčšina mužov považuje už aj ejakuláciu napríklad po troch minútach od započatia pohlavného styku za predčasnú ejakuláciu, ale tak to nie je!

"Predčasná ejakulácia sa uvádza ako ejakulácia do 15 sekúnd od začatia sexuálneho styku. Z lekárskeho hľadiska sa niekedy uvádza aj čas okolo 1 minúty,"
vysvetľuje MUDr. Barbora Bačová z Kliniky pracovního a cestovního lékařství Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Prahe.
Preto ejakuláciu po niekoľkých minútach sexu určite nemôžeme považovať za predčasnú.

NAJCITLIVEJŠIE ČASTI PENISU

Ako sme už uviedli v úvode tohto článku, k ejakulácii dochádza stimuláciou penisu napríklad pri pohlavnom styku, pri orálnom sexe alebo pri masturbácii. Predčasná ejakulácia je teda stav, kedy je táto stimulácia príliš veľká, že to muž "nedokáže vydržať" a vyvrcholí skôr, ak by sám chcel. Vplyv na to majú nie len vonkajšie vnemy, ako je pohľad na sexi partnerku či sledovanie porno filmov, ale aj citlivosť penisu.

Každý muž na planéte je originál. Niektorí muži majú penis menej citlivý, iní ho majú veľmi citlivý, že im stačí na vyvrcholenie málo. Niekto rieši, ako citlivosť penisu zvýšiť, niekto by dal čokoľvek za nižšiu citlivosť. Je to preto veľmi individuálne.

Najcitlivejšími časťami penisu sú žaluď a uzdička. Táto oblasť pohlavného údu je totiž veľmi bohato inervovaná. Všetci muži sú preto citliví na stimuláciu týchto dvoch častí, pričom pri sexuálnom dráždení žaluďa spoločne s uzdičkou môže dôjsť k rýchlemu vyvrcholeniu a teda aj k ejakulácii. Niektorí páni majú avšak žaluď a uzdičku citlivejšiu než bežné, a preto môžu trpieť stavom známym ako "predčasná ejakulácia".

CITLIVOSŤ PENISU NIE JE ŽIADNA CHOROBA, PORUCHA ANI NEPRIRODZENOSŤ

Nemusíte sa ale báť, že by u vás bolo niečo v neporiadku alebo že by citlivý žaluď značil vážnu chorobu. Nejde o žiadnu poruchu alebo vážny zdravotný problém. Vaša plodnosť rozhodne nie je ohrozená. Len je to nepríjemnosť, s ktorou sa musíte vysporiadať. Nič viac. Žiadna choroba ani zdravotná komplikácia, ktorej by ste sa mali báť.

Existuje niekoľko metód na oddialenie ejakulácie, ktoré si tu teraz popíšeme:

Metóda odďaľovania orgazmu "STOP - START"

Technika "STOP - START" naučí muža základné tantrické skúsenosti a tou je rozpoznanie okamihu, keď sa vzrušenie blíži k pomyselnému stupňu vzrušenia, ktorý keď je dosiahnutý a prekonaný, nezadržateľne spustí u muža ejakulačnú reakciu a tým v podstate ukončí penetračné milovanie. Preto včasné rozpoznanie tohto stupňa vzrušenie mužovi pomôže rozpoznať okamih, kedy musí ukončiť akúkoľvek stimuláciu lingamu a okamžite začať techniky na oddialenie orgazmu. Technika sa vykonáva tak, že muž stimuluje penis takmer k bodu ejakulácie, potom prudko zastaví, vykoná dychové techniky, znova pokračuje v stimulácii, znova stimuláciu zastaví a vzrušenie predýcha. Takto stimuláciu, blokáciu vzrušenia a dychové cvičenia niekoľkokrát opakuje. Touto metódou sa dá veľmi dobre naučiť ovládať svoje vzrušenie a získať kontrolu nad ejakuláciou. Technik na oddialenie orgazmu je niekoľko a vzájomne sa môžu kombinovať

Technika "Veľkého stlačenia"

Hlavná téma: "Metódy a techniky odďaľovania ejakulácie".

Technika "Veľkého stlačenia" patrí medzi techniky, ktoré sa dajú použiť v situácii, keď muž potrebuje oddialiť ejakuláciu a predĺžiť súlož.

Ide o starú taoistickú techniku, pri ktorej muž alebo žena silne stlačí žaluď krátko pred vyvrcholením a tak ejakulácii zabráni.

Ide o techniku, ktorá sa dá použiť v situácii, keď muž potrebuje oddialiť ejakuláciu. Bohužiaľ medzi "chcieť" a "moci" je priepasť, ktorú každý nepreskočí... To, že je to stará taoistická (i tantrická) technika vypovedá predovšetkým o tom, že ju aplikovali už dávni taoistickí a tantrickí majstri. A v tom je problém mnohých ľudí, ktorí sa domnievajú, že keď si prečítali príručku "Tantrickým majstrom ľahko a rýchlo", nebude pre nich problémom zvládnuť nič z dávnych techník, ktoré sa majstri učili celý život...

Ako sa technika vykonáva

Tak ešte raz – jedná sa o starú taoistickú techniku, pri ktorej muž alebo žena silne stlačí žaluď krátko pred vyvrcholením a tak ejakulácii zabráni. Dôležité je, aby stisk bol vykonaný tesne pred ejakuláciou, ale VČAS, ešte skôr, ako sa rozbehne ejakulačný reflex, ktorý už nie je možné zastaviť. Stlačenie sa vykoná hmatom, kedy medzi palcom a ukazovákom alebo palcom, ukazovákom a prostredníkom je prudko stlačená časť penisu tesne pod žaluďom.

Namiesto stlačenia je potrebné pomerne presne vymedziť

v prípade, že stisk vykonáva žena spredu, potom sa jedná o priložení palca na uzdičku pod hlavou žaluďa a prstami obkrúžiť corona glandis (pod žaluďom penisu).

v prípade, že techniku vykonáva muž, potom tlačí ukazovákom na uzdičku a obkrúženie vykoná palcom.

Zovretie musí byť dostatočne silné a to po dobu desať až dvadsať sekúnd.

Tlak vyvolá akupresúrnu reakciu na nervové zakončenia pod hlavou žaluďa a reflexne sa tak proces ejakulácie oddiali. Zovretie penisu obkrúžením zase odvedie krv z penisu a zníži tak jeho erekciu.

Základným predpokladom je istá súhra medzi partnermi a tiež to, že muž veľmi dobre pozná pocity, ktoré predchádza nastupujúcemu vzrušeniu, po vrchole ktorého už dôjde k ejakulácii. Muž musí penis vytiahnuť s takým predstihom, aby ešte stihol hmatom vykonať stlačenie penisu alebo aby toto stlačenie stihla bezpečne vykonať jeho partnerka.

Táto technika nie je ani jednoduchá, ale ani veľmi pohodová... Pri takejto kontrole ejakulácie sa muž musí neustále plne sústrediť na svoje pocity. Podobne aj žena musí byť pripravená na okamžitú reakciu pri vytiahnutí penisu z vagíny. Preto sa žena sa väčšinou ani nemôže úplne uvoľniť, pretože dáva pozor na reakcie muža.

V okamihu, keď technika zlyhá, muž ejakuluje aj napriek zovretiu penisu, ale jeho pocity pri takto prežitom vyvrcholení zďaleka nebývajú plnohodnotné, ako pri bežnej, prirodzenej ejakulácii bez kontroly. Ďalším obmedzením je, že túto techniku nie je až tak úplne ľahké zvládnuť tak dokonale, aby sa na ňu bolo možné zakaždým spoliehať.

Technika "Veľkého stlačenia" vyžaduje skúsenosti, odhad zručnosť a cvik. Ide však o pomerne veľký zásah do priebehu súlože a preto môže dôjsť aj k opadnutiu vzrušenia, ktoré potom následne aj bez ejakulácie súlož ukončí.

Táto technika bohužiaľ pre niektoré páry znamená taký "stres", že veľmi neprispieva k harmonickému priebehu súlože. Navyše pre niektorých mužov je uchopenie penisu rúk ženy tak silný stimul, že predčasnú ejakuláciu naopak zaháji.

Upozornenie

Toto techniku uvádzam predovšetkým preto, že existuje a že sa pomocou nej dá zadržať nastupujúce vyvrcholenie. Zadržať sa síce dá, ale iba vtedy, keď je vykonaná včas a správne. Nie je na ňu však spoľahnutie a dá sa teda považovať za techniku "poslednej záchrany", pokiaľ ejakulovať muž ešte nechce...

Prirodzená reakcia tela na zvyšujúce sa vzrušenie je vyvrcholenie! Preto za podstatnejšiu techniku považujem metódu kontroly vzrušenia pri ktorej muž svojmu vzrušeniu nedovolí dosiahnuť hranicu po prekročení ktorej nasleduje ejakulácia. Inak povedané, udržuje svoje vzrušenie bezpečne pod touto hranicou. Je to rozumnejšia cesta, než sa priblížiť okamihu ejakulácie a násilne ju nejakou technikou zadržať.

Tiež je potrebné dôsledne spolupracovať s partnerkou. Bez jej spolupráce je muž daný plne na jej milosť... Znalá žena muža k ejakulácii dovedie už len vhodne zvolenou kombináciou sťahov pošvových svalov (ak ich pravidelne a správne posilňuje...). Podobne žena ktorá nerešpektuje potrebu muža znížiť vzrušenie pri súloži, napríklad zastavenie trecích pohybov penisu v pošve, muža privedie k vyvrcholeniu aj keby sa o oddialení ejakulácie snažil...

Technika "Veľkého stlačenia" sa dá prirovnať k "prerušovanej súloži"

Technika "Veľkého stlačenia" sa dá prirovnať k "prerušovanej súloži", pri prerušení ktorej je zabránené ejakulácii a po odznení príznakov orgazmu alebo silného vzrušenia sa ďalej pokračuje v penetrácii. Zatiaľ čo u prerušovanej súlože sa muž môže uvoľniť a prežije naplno svoj orgazmus, u techniky "Veľkého stlačenia" sa naopak musí sústrediť na to, aby klasický orgazmus s ejakuláciou neprebehol. Niektorí muži sú pri tejto technike schopní prežiť orgazmus bez ejakulácie. Predpokladá to však navyše dokonalé zvládnutie dychových techník a veľmi intenzívne stiahnutie PC svalov, ktoré ejakulácii zabránia, ale dovolia prežiť pocity orgazmu bez ejakulácie. Tento stav však začiatočníkom rozhodne nehrozí...

Klady techniky "Veľkého stlačenia"

 • Je jednoduchá (ale očakávaný výsledok je často len ťažko dosiahnuteľný...)
 • Keď sa dokonale zvládne, výrazne predlžuje pohlavný styk.
 • Je zadarmo.

Zápory techniky "Veľkého stlačenia"

 • Než sa techniku podarí naozaj spoľahlivo zvládať, uplynie veľa času...
 • Nie je ľahké včas rozpoznať časový úsek vzrušenia pred nastupujúcou ejakuláciou.
 • Technika značne narúša priebeh milovania. Je lepšie sa k hranici vysokého vzrušenia len približovať, než sa jej dotknúť a musieť použiť techniku oddialenia ejakulácie.
 • Technika vyžaduje vysoké sústredenie na strane muža.
 • Ak techniku vykoná žena, musí byť neustále pripravená na jej vykonanie a to brzdí jej vzrušenie.
 • Pokiaľ sa žena blíži svojmu vyvrcholeniu, potom techniku už nezvládne alebo zvládne, ale potom nedosiahne svoje vyvrcholenie.
 • Pokiaľ metóda zlyhá, muž aj napriek stlačeniu penisu prežije ejakuláciu, ale pocitovo jeho vyvrcholenie nebude plnohodnotné.
 • Ejakulácia do zovretého penisu môže byť mužovi dokonca nepríjemná až bolestivá.
 • Žena po zlyhaní techniky bude mať plnú dlaň spermií, prípadne po uvoľnení stlačenia môže spermie z penisu vystreknúť.
 • V prípade, že nie je použitá antikoncepcia, musíte dať veľký pozor na zanesenie alebo zatečenie spermií do vagíny.

Znecitlivejúce gély

Väčšina odborníkov, sexuológov alebo urológov vám na prvom mieste určite poradí znecitlivejúce gély. Tieto gély znižujú citlivosť penisu a predlžujú pohlavný styk. Obsahujú rôzne látky, väčšinou ľahké anestetiká, ktoré tlmia okolité vnemy.

Ich použitie je veľmi jednoduché. Trochu gélu si aplikujete na špičku penisu, presne na miestach, kde je penis najcitlivejší, počkáte si pár minút, pokiaľ sa gél nevstrebe, a môžete sa vrhnúť na vec.

Nevýhodou týchto gélov je fakt, že môžu váš penis natoľko účinne znecitlivieť, až nakoniec necítite vôbec nič, erekcia vám opadne a sex jej bez vyvrcholenia na konci. Preto je nutné tieto gély užívať s rozumom.

Sexuológ prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. vysvetľuje:
"Avšak nesmieme zabúdať, že pokiaľ natrieme znecitlivujúcu masť či gél (spravidla obsahujúce formy prokaínu a trimekaínu) na penis, samozrejme znecitlivujeme aj vnemy partnerky v pošve (je teda vhodné používať ich s kondómom).
K lokálnym anestetikám je však potrebné pristupovať opatrne a najprv si vyskúšať, či nebudú vyvolávať alergickú reakciu (u nás či u partnerky). Niektorým mužom pomáha myslieť na niečo iné (odpútať pozornosť) sexuológovia v tomto prípade odporúčajú napríklad odčítavať po 7 z tisícky. Znie to síce úsmevne, ale zaberá to."
Prerušovaná súlož

Ďalšou jednoduchou možnosťou, ku ktorej nebudete nič potrebovať, je prerušovaná súlož. Funguje to veľmi jednoducho – hneď, ako na sebe pocítite, že sa blíži vyvrcholenie, na chvíľu všetky aktivity zastavíte a počkáte, kým sexuálne vzrušenie trochu neopadne.

Po pár sekundách alebo minútach opäť pokračujete ďalej.

"Zadržiavanie ejakulácie vlastnou vôľou nie je zdraviu nijako škodlivé. Mnoho mužov sa cielene snaží o oddialenie ejakulácie s cieľom predĺženia pohlavného styku pred dosiahnutím orgazmu," upokojuje prípadných skeptikov MUDr. Veronika Horáková z Kliniky pracovného lekárstva a cestovnej medicíny FNKV.

Zo začiatku to samozrejme nebude jednoduché a pokojne sa môže stať, že sa vám to na prvý raz nepodarí, ale to je normálne. Musíte to trénovať a uvidíte, že nakoniec dokážete týmto spôsobom predĺžiť sex až na niekoľko desiatok minút.

Erekčné krúžky

Treťou možnosťou sú špeciálne erekčné krúžky na oddialenie ejakulácie. Ide o drobnú silikónovú pomôcku, ktorá vám pomôže predĺžiť sex. Ich použitie je opäť jednoduché.

Krúžok nasadíte na vrch penisu čím zakryjete jeho najcitlivejšiu časť. Penis tak stratí časť svojej citlivosti, čo je presne to, čo potrebujete. Následne sa môžete pustiť do sexu tak, ako ste zvyknutý.

Rovnakú službu vám môže poskytnúť aj návlek na penis, ktorým nezakryjete len žaluď alebo uzdičku, ale kompletne celý penis. Tým ho nielen chránite pred prílišnou stimuláciou, ale tiež ho trochu zväčšíte. Cena za tieto pomôcky sa pohybuje od 7 eur

Chladenie penisu

Pokiaľ sa toho nebojíte, môžete vyskúšať aj chladenie penisu. Cieľ je opäť rovnaký ako v predošlých bodoch – znecitlivieť penis. V tomto prípade ho však neznecitlivujete gélom alebo návlekom, ale chladom.

Stačí na žaluď alebo uzdičku priložiť kúsok ľadu alebo celý penis zabaliť do studeného uteráka. Chvíľu počkajte a uvidíte, že bude penis prakticky necitlivý. I keď sa mu počas sexu citlivosť zase vráti, vám to už vadiť nebude, pretože vydržíte dostatočne dlho a nakoniec vyvrcholíte spolu s partnerkou.

Časté zmeny polôh

Rovnaký efekt, ako prerušovaná súlož, môžu mať aj časté zmeny polôh. Vždy, keď na sebe pocítite, že sa blíži vyvrcholenie, zmeňte sexuálnu polohu. Počas tých niekoľkých sekúnd, kedy budete meniť polohy a váš penis sa nebude nachádzať vo vagíne a nebude stimulovaný, trochu opadne sexuálne vzrušenie a vy tak vydržíte oveľa dlhšie. A naviac budete považovaný za sexuálneho žrebca, pretože počas sexu vystriedate pokojne aj niekoľko polôh.

Určite ale neprestávajte dráždiť partnerku – ruky, jazyk, dildo… Čokoľvek. Žena ale pauzy v stimulácii nenesie dobre, pretože "vychladne". Pokiaľ máte prestávku, neprestávajte so stimuláciou ženy.

Vhodné sexuálne polohy

Dôležité je tiež vo vašom prípade sexovať v tých správnych polohách. Hneď uvedieme, prečo. Každá poloha je iná. Niekedy je pri nej vagína stiahnutá, inokedy je viac rozšírená. A to je práve fakt, s ktorým môžete pracovať.

Voľte preto také polohy, pri ktorých je vagína vašej partnerky čo najviac roztvorená, aby dochádzalo k čo najmenšej stimulácii. Najjednoduchšou takou polohou je misionárska.

Meditácia

Nemusí to byť priamo pre vás, ale napriek tomu tu túto možnosť zmienime. Niekedy je totiž predčasná ejakulácia spôsobená psychickým rozpoložením. Preto vám môže pomôcť aj pravidelná meditácia a dostatočné uvoľnenie. Vyskúšajte meditáciu pred sexom, kedy sa uvoľníte a zrelaxujete. Možno z vás opadne napätie, ktoré vedie k predčasnej ejakulácii.

Častá masturbácia

Zároveň ale nezabúdajte ani na pravidelnú masturbáciu či pravidelný sex. Preto sa snažte nastaviť si pravidelný režim sexuálneho vybitia a uvidíte, že časom vydržíte pri sexe oveľa dlhšie.

Uznávaný odborník v oblasti sexuológie MUDr. Václav Urbánek, CSc. zdôrazňuje:
"Musím zdôrazniť, že úplne najzákladnejším predpokladom na terapiu predčasnej ejakulácie je zaistenie pravidelnosti v sexuálnom režime muža. Inými slovami, pravidelnosť a dostatočná početnosť pohlavných stykov. Je vhodné uskutočňovať ich niekoľkokrát týždenne. Pokiaľ totiž medzi jednotlivými ejakulačnými vybitiami (najmä u jedinca mladého) vznikne časový výpadok celotýždenný alebo ešte podstatne dlhší, tak pri následnom pohlavnom styku potom u každého muža nastúpi tendencia na urýchlenie alebo dokonca unáhlenie ejakulácie. To nie je žiadna porucha, ale fyziologická zákonitosť."
Tantrický sex

Ďalej môžete vyskúšať tiež techniky tantrického sexu. Ide o masážne dychové a meditačné techniky, ktoré by vám mali pomôcť nielen predĺžiť sex a oddialiť ejakuláciu ale i stať sa citlivejší a chápavejší k potrebám svojho partnera či partnerky. Tantrický sex vedie k posvätnosti intímneho splynutia muža a ženy.


Kegelové cviky

Aby ste zdvihli ťažké závažie, trénujete v posilňovni. Rovnako to platí aj v prípade svalov panvového dna, ktoré je potrebné trénovať. Na to sú určené Kegelove cviky, ktoré by vám mali pomôcť predĺžiť dĺžku sexu a oddialiť erekciu. Sú veľmi jednoduché.

Môžete ich vykonávať prakticky kdekoľvek, kde je záchod alebo kúpeľňa. Stačí počas močenia postupne v pravidelných intervaloch zadržiavať a znovu púšťať moč. Zdá sa to byť ľahké, ale až v praxi zistíte, že to tak jednoduché nie je. Týmto spôsobom spevníte svaly panvového dna, močovú trubicu a celkovo svaly okolo penisu, vďaka čomu potom lepšie udržíte nie len moč, ale aj ejakuláciu.

VIDEO: Naučte sa cvičiť Kegelove cviky.

https://www.youtube.com/watch?v=aqVo2PLe6Wc

Hrubšie kondómy

A na záver tu máme možnosť, ktorá vám opäť znecitlivie penis a zároveň zabráni nechcenému počatiu. Hrubšie kondómy. Spýtajte sa vo svojej lekárni či drogérii, kde určite také kondómy nájdete.

Tieto kondómy sú vyrobené zo silnejšieho latexu, ktorý váš penis dostatočne znecitlivie a vy tak vydržíte pri sexe oveľa dlhšie. Zároveň tak zabránite nechcenému počatiu a prenosu pohlavných chorôb.

LIEKY NA PREDČASNÚ EJAKULÁCIU

Možno ste sa s tým už stretli, možno je to pre vás tu prvá informácia a zmienka – na trhu existuje veľa prípravkov na predĺženie pohlavného styku a na oddialenie ejakulácie. Tieto doplnky stravy a lieky majú rôzne zloženie a rozdielne účinky. Avšak ku každému sa pripája to isté – nie sú prakticky vôbec nutné.

Predčasná ejakulácia nie je choroba, ktorú by ste museli riešiť liekmi či doplnkami stravy! Nie je to nič, na čo by ste museli brať tisíce tabletiek. Ide len o to, že máte citlivejší penis, a tým u vás dochádza k rýchlejšiemu vyvrcholeniu. Ale to rozhodne neznamená, že by ste mali okamžite bežať k lekárovi a začať brať na to lieky. Radšej vyskúšajte niektorý z tipov vyššie.