O lektorkeTARA


ŠPECIALIZÁCIA


  • Tantrické masáže pre mužov, ženy a páry.
  • Výučba tantrických masáž pre terapeutov, profesionálnych tantra masérov a masérky.
  • Individuálna výučba tantrických masáží pre jednotlivcov a páry
  • Terapeutické masáže pre mužov a ženy, zamerané na prácu s energiou, uvoľňovanie blokád a napätia, harmonizácia energetického ( čakrového) systému, taoistické techniky práce s energiou.
  • V súčasnosti 13 ročná prax v oblasti tantrických masáží a lektorskej činnosti (od roku 2010)

Rada Vás prevediem tantrickou masážou

Bude mi potešením previesť Vás týmto prekrásnym tantrickým rituálom, behom ktorého Vás zahrniem dotykmi, starostlivosťou i vedomou pozornosťou. Prostredníctvom úvodného rituálu Vám pomôžem rozpustiť všetky vaše počiatočné obavy či nervozitu.

Základom k dokonalému prežitku je uvoľnenie tela a mysle. K tomu slúži prvá časť masáže založená na príjemných dotykoch, stláčaní tela a kľúčových reflexných bodov, nahrievanie svalov horúcimi uteráčikmi či nežnému hladeniu pierkami a jemnými kožušinkami. V tejto časti skutočne vypnete hlavu a len si užívate, čo sa s Vami deje, uvedomujete si pestré dotyky a ich pôsobenie na rôzne miesta vášho tela.

V porovnaní s bežnou klasickou masážou všetko prebieha omnoho pomalšie a to preto, aby ste mali dostatok času si každú fázu masáže náležite vychutnať. Masáž má zároveň príjemný spád, takže sa nezačnete nudiť a nemáte šancu zaspať. Pri masáži dbám na detaily a nevynechám žiadne dôležité a citlivé miesto. Tok vašej energie nasmerujem tak ako je to pre Vás práve potrebné. Niekedy ju treba skľudniť inokedy zas viac rozprúdiť.

Dôležitým aspektom tantrickej masáže je blízkosť masírujúceho, a to nielen fyzická, ale hlavne ta duševná. Tuto blízkosť si uvedomíte prvýkrát behom úvodného rituálu - pri ňom ešte obaja stojíme a sme oblečení v sárongu. Týmto úvodným rituálom celá tantrická masáž začína. Zvykáte si na to, že do vášho osobného priestoru vpúšťate doposiaľ cudzieho človeka. Spoločným dychom sa na seba ladíme a navzájom začíname vnímať jeden druhého. V intímnom duševnom spojení sa odohráva celá masáž. Cítite, že som tu len a len pre vás a vy ste po celú masáž stredobodom sveta.

Tantrická masáž je celostná takže sa masíruje celé telo. O každú časť vášho tela je behom tantrickej masáže postarané. Tantra nepozná tabu a prijíma ľudské telo ako celok, v rátane intímnych miest. K tantrickej masáži patrí teda i nahota. Pokiaľ sa však pri vašej prvej masáži nebudete cítiť v nahote komfortne, môžete si ponechať spodné prádlo.

Ideálna dĺžka masáže je dve hodiny alebo i viac. Pokiaľ sa totiž telo dostatočne uvoľní, vyžaduje si to určitý čas. Klientovi sa otvára priestor pre hlboké tantrické zážitky v druhej fáze masáže. Hlboký dych a masážne ťahy podporujúce správny tok energie spôsobujú rozprúdenie vašej energie a približujú vás k energetickému orgazmu a stavu rozšíreného vedomia. Vaša životná - sexuálna energia a vzrušenie je rozvádzané do celého tela, takže prežitok je komplexný a neodohráva sa iba v panvovej oblasti, ako sme bežne zvyknutí. Cieľom prípadnej masáže intímnych partií nie je rýchly orgazmus, ale sexuálne prebudenie celého tela. Môžete vnímať ľahké chvenie na končekoch prstov, perách, v prípade úplného uvoľnenia i na celom tele.

Pokiaľ sú pri masáží masirujúci a masírovaný opačného pohlavia, skvelé zapôsobí prelínanie rozdielnych energií - mužskej a ženskej - masáž ma náboj a je veľmi harmonická. Obaja zúčastnení sú v jemnej interakcii (flow) a celý rituál pôsobí ako intímny tanec dvoch tiel. Na povrch môže vystúpiť množstvo emócií. Zmyslom tantry je tieto emócie prejaviť a prežiť si plne všetko, čo sa prebudilo a otvorilo.

Hranice počas masáže sú však pevne dané, nastavujú sa pred začiatkom, behom úvodného rozhovoru pri šálke čaju. Určite si svoje hranice, v rámci ktorých sa budem počas masáže pohybovať a poviete si, pokiaľ na niektorých miestach masírovaní byť nechcete. Nastavené hranice sa v priebehu masáže už nemenia.

Vyskúšajte tantrickú masáž a uvidíte sami. Doprajte si čas pre seba a nechajte sa o seba starať. Zaslúžite si to. Možno objavíte i novú dimenziu sexuality a jej spôsob prežívania. Pozývam Vás k prvému kroku na ceste tantry.

S úctou a láskou Tara