Profesia Tantra masérka

O práci tantrickej masérky

Možno sa rozhodujete vo svojom živote nad radikálnou zmenou profesie alebo chcete popri svojej doterajšej práci objaviť nové zmysluplné hobby ktoré Vás bude napĺňať a tešiť Vašu dušu chceme Vám týmto článkom priblížiť prácu tantrickej masérky.

Čim sú špecifické tantrické masáže ?

Masáž je jedným s najprirodzenejšich a najpríjemnejších spôsobov telesného kontaktu medzu i ľuďmi. Má schopnosť nás uvoľniť, upokojiť a odstrániť nahromadený stres a napätie. Po dobre vykonanej masáži sa cítime oddýchnutý a ako znovuzrodení.

Tantrické masáže sú špecifické tým, že vnímajú telo ako jeden celok a na to aby sme sa pri masáži skutočne uvoľnili, potrebujeme do masáže zapojiť celé telo a tým si tieto masáže vyžadujú i viac času. Dôležitý je tu i prístup tantrickej masérky alebo maséra. Podľa tantrického učenia o energiách sa pocity dávajúceho prenášajú aj na prijímajúceho a tak masérka predáva nielen svoje skúsenosti a pocity ale taktiež aj svoj prístup.

Na čom je založený tantrický prístup?

Tantrický prístup je založený na plnom prijatí toho aký človek je. V tantre je každý muž a každá žena vnímaný ako jedinečná bytosť, ako prejav boha Šivu alebo bohyne Šakti. Človek je považovaný za dokonalého práve taký ako je. Tantra víta všetko čo sa v prítomnosti udeje a zároveň nikam netlačí. Necháva veci jednoducho plynúť. A práve vtedy sa otvára priestor na nové zážitky a skúsenosti. Vo chvíli, kedy nie sme do niečoho tlačený, cítime plné prijatie a zároveň bezpečie hraníc, ktoré tantrickej masáži dáva jej rituálna podoba. Potom môžeme zažiť niečo úplne nové a odlišné od našej doterajšej skúsenosti.

Čo je tantra masáž a čo je v nej zahrnuté?

Tantrická masáž, ktorú prevádzame v našom tantrickom štúdiu je jemný a zmyselný rituál, ktorý v sebe spája prvky starodávnych tantrických a taoistických techník s prvkami klasickej masáže.Tento neobyčajný rituál rozprúdi životnú energiu a naplní celé telo vzrušením a nehou. Liečívé dotyky tamtra masérky či tantra maséra pomáhajú k láskyplnému prijatiu svojho tela a svojho vzrušenia. Súčasťou tantrickej masáže sú rôzne druhy dotykov od úplne jemných až po dynamické, patrí do nej i masáž hlavy a uší, omývanie horúcimi uterákmi, , použitie prírodných vyživujúcich oejov a aromaterapeutických silíc, hýčkanie a hladenie pštrosím perím či králičími hebkými kožušinkami. Zaraďujeme do nej i masáž joni a lingamu. Masáže prebiehajú pri tlmenom svetle sviečok za zvuku príjemnej hudby. Vďaka tantrickej masáží môžete prežívať orgazmus nie len vo svojich genialitách ale môžete ho preniesť ako hlboko naplňujúci pocit do celého tela.

Čo do tantra masáže nepatri?

Do tantra masáže nepatrí milovanie, ani erotická výmena. Pri bežnom sexuálnom kontakte sme zvyknutí starať sa okrem seba aj o blaho nášho partnera či partnerky. Pričom tu ale robíme dve veci naraz a nemôžeme sa natoľko ponoriť do vlastného prežitku. Behom tantrickej masáže môže človek prežívať všetko čo práve prebieha a nemusí sa o nič starať, ani nikomu nič oplácať. To mu umožní ponoriť sa skutočne do vlastného hlbokého prežitku a vlastnej meditácie.

Kým je tantrická masérka?

Tantrická masérka je sprievodkyňou na ceste poznania, jej umením je obdarovať človeka dotykom, láskavým, prijímajúcim a liečivým. Každý dotyk, darovaný s hlbokým pochopením a láskou je nesmierne liečivým balzamom pre telo, ducha i dušu človeka.

Jej umením, je prebudiť zmysly, otvoriť srdce, uvoľniť potenciál životnej energie, ktorý má človek v sebe . Dokáže pomôcť poodkryť človeku závoj do tajomstiev posvätnej sexuality, kedy skutočná tantrická masáž zanechá vo vás hlboký dojem a neopísateľný zážitok. Pocit posvätnosti sa miesi s pocitom vlastnej sily. A to čo cítite je prebudená energia, ktorá prúdi vaším telom a prináša oživenie a inšpiráciu. A vy si uvedomíte že, ste sám pred sebou vo svojej opravdivosti. Tantrická masérka je poslanie.

Tantrická masáž je rituál ale i proces, nejde tu len o masáž, ale taktiež o prácu so sexualitou. Tantra je cesta založená na prežitku a tantrická masáž je jedným zo spôsobov, ako prežívať seba samého. Preto povolanie tantrická masérka či masér je prevažne poslaním. ..

Čo Vám táto práca / poslanie prináša?

Tantrická masáž je hlboko terapeuticky spôsob práce so sexualitou, intimitou, vnímavosťou i spiritualitou. Zahrňuje všetky dimenzie človeka a podporuje ich s jeho podstatou. Učí prežívať seba samého autenticky, netlačiť na seba a vedieť sa oddať, čo je cesta ku skutočnému spojeniu s vlastným telom a pocitmi i spojenie s partnerom.

Tantrická cesta je náročná, pretože vyžaduje trpezlivosť, ktorá dnešným ľuďom chýba. Človek nemôže čakať, že sa hneď stane zázrak. Tá cesta je práve v tejto bezúčelnosti, ktorá je tak vlastná zenovým majstrom. Odmena je však trvalá, pretože človek, ako náhle vzhliadne Eden, už sa ho nevzdá a už vie, kadiaľ k nemu.

Tantrická masáž mnohým ľuďom dokáže ovplyvniť život veľmi zásadným spôsobom. Je to život meniaca skúsenosť a jediné čo vyžaduje, je vaša otvorenosť. Tantrická masáž je súčasťou širšieho učenia, nazývaného tantra a často je vstupnou bránou k nej.


Ako nastúpiť na cestu tantrickej masérky?

PROFESIA

 Tantrická masérka


Žena bola od pradávna učiteľkou lásky vo všetkých jej podobách. Každá žena je tantrická kňažka pokiaľ v sebe objaví svoju silu, bude si vážiť samú seba a bude pristupovať k ľuďom s otvoreným srdcom a prijatím. Žena svojou láskou lieči, svojím otvoreným srdcom otvára mužove srdce.


V dávnych dobách sa nám hovorilo kňažky lásky, ale poslanie tantrickej kňažky bolo pozabudnuté. V istej dobe ženská sexualita a sila bola považovaná za veľmi nebezpečnú a často bola postavená na stranu "zla"..
Novodobou kňažkou lásky sa dá nazvať profesia tantrickej masérky. Tantrická masérka nie je prostitútka, je vedomá žena, ktorá aj keď pracuje so sexualitou, nerobí nič, čo by jej samotnej ubližovalo, nerobí nič, čo by nebolo v súzvuku s jej momentálnymi pocitmi, pozná svoju cenu. Vedomá žena, ktorá miluje muža z celého srdca, ale zároveň nejde sama proti sebe. A práve toto je liečivé ako pre ženy tak i pre mužov.


Možno ste práve v situácii, keď Vás vaša práca nenaplňuje, prekáža Vám stereotyp, alebo vás šialene nudí. Možno ste sa už niekedy pohrávali s predstavou byť masérkou a dokonca i tantrickou masérkou a fungovať v tomto tajuplnom svete nádherných dotykov. Možno potrebujete pár hlbokých nádychov, trošku odvahy a malé postrčenie zo strany partnera či dobrej kamarátky. Človek naozaj môže 100x počuť, no stačí len raz zažiť, skúsiť, ochutnať.... A pre tie , ktoré sa chcú zasvätiť do tajomstiev tantrickej masáže máme pozvanie na Kurz - Tantrická masáž v profesionálnej praxi.


Kurz je vhodný pre všetkých, ktorí cítia túžbu obdarovávať druhých dotykom a ide tu v prvom rade o vedomý dotyk, pre všetkých, ktorí hľadajú v živote naplnenie, rast či zmenu. Celý kurz je orientovaný tak, aby sme vedeli pracovať s klientom, ale tak tiež počas výuky začíname lepšie vnímať seba, potreby a reakcie svojho tela, svoju spiriitualitu, sexualitu a mnoho ďalšieho....I keď možno nie každá a každý sa vydá skutočne i na profesionálnu cestu v tejto oblasti, je často krát kurz prínosom pre svoj vlastný osobný rast a kúskom mozaiky k celistvosti bytia. S niekým zas, veľmi intenzívne téma tantry a tantrickej masáže zarezonuje a profesia tantra masérky či tantra maséra sa stane pre človeka poslaním a naplnením.

Tantra nás učí mnohorakosti života, Pozýva nás na cestu k sebe, k svojmu telu, k jeho zmyslom, k životu okolo. Učí nás lepšie vnímať silu prítomného okamihu, lebo keď sme v ňom môžeme byť lepšie i vo svojom strede. Učí nás žiť tu a teraz.
Dovoľte mi teda srdečne Vás pozvať na spoločnú cestu nových zážitkov , skúsenosti a verím, že i užitočne stráveného času v malej skupinke pohodových ľudí, ktorých niečo spája .
Teší sa na Vás Tara